Jak se o kabelku starat?


Pořídit si koženou kabelku rozhodně není záležitost jen tak na jednu sezónu. Oproti koženkové kabelce z fastfashion řetězce s Tebou bude kabelka VENAVALNOHA žít klidně desítky let. Aby kabelka zůstala krásná a zachovala si svou kvalitu, je důležité jí věnovat náležitou péči. Zde jsou základní tipy, jak se o ni starat:

1. Správné uchování

Kabelku ukládej na suchém a vzdušném místě, aby se zabránilo vysychání a znehodnocení materiálu. Ideální je uložení v látkovém pytlíku, který ji ochrání před prachem a světlem. Vyvaruj se dlouhodobému uchování v plastových obalech, které mohou kabelku stlačit a poškodit. V případě potřeby doporučuji kabelku vystlat papírem, aby nedošlo k deformaci tvaru.

2. Vyvaruj se namáčení

Vysoká vlhkost může způsobit vážné poškození materiálu a zkrácení životnosti kabelky. Déšť tvoji kabelce nevadí, ale pokud zmokneš, je dobré z ní všechny věci vydělat a jen tak položenou kabelku nechat uschnout při pokojové teplotě. Žádný fén ani topení! Nikdy neper koženou kabelku v pračce. Nic z toho nedělá kůži dobře.

3. Pravidelné čištění a ochrana

Pro odstranění prachu a nečistot používej měkký hadřík nebo speciální kartáč určený pro kožené výrobky. Pozor na ostré předměty, které mohou povrch materiálu poškrábat. Důležitá je hlavně ochrana kabelky pomocí kvalitního balzámu na lícovou useň, který ji chrání před vysycháním a ztrátou barvy. Doporučuji produkt ošetřovat balzámem na lícovou useň alespoň jednou za dva měsíce. Pokud kabelku zrovna nebudeš nosit, ulož ji do skříně nebo na tmavé suché místo, kde se nebude prášit. Doporučuji však neschovávat a nosit každý den.


Tohle všechno prosím dělej, pokud chceš, aby tvoje milovaná VENA vydržela co nejdéle a měla se s tebou jako v bavlnce. Ať se hezky nosí!

Balzám na kůži

Pečujte o svoje kabelky pomocí balzámu na lícovou useň z jojobového oleje a včelího vosku.  Na čistou kabelku či peněženku naneseme houbičkou malé množství balzámu a krouživými pohyby lehce zapracujeme do lícové strany usně. Povrch by měl být lehce mastný. Necháme balzám asi deset minut vstřebat a otřeme produkt čistým a suchým hadříkem. Kůže je vyživená a impregnovaná. Nepoužívejte na semiš.  Množství: 20 ml 

199 Kč